Senaste nytt om årsmötessignalen SE20SSA
Fram tills vi får klart med ett nytt datum för årsmötet, gör vi följande ändring i aktiviteten med specialsignalen SE20SSA:
• Vi kommer att aktivera signalen de lördagar då SSA har sitt HQ-nät. HQ-nätet sänds första och tredje lördagen i varje månad med uppehåll under juli. Tid: klockan 09:00 svensk tid. Frekvens: 3704 kHz LSB +/- QRM.
• Vi checkar in på nätet och kan då informera om det finns något nytt att berätta. Vi kan även ta emot frågor, kan vi inte svara direkt, så återkommer vi med svar senare.
Vi beklagar naturligtvis den uppkomna situationen och hoppas snart kunna köra för fullt igen med ett nytt datum satt för när vi kan ses i det vackra Östersund.
Har du frågor eller funderingar? Skicka mail på adressen ssa2020@contester.se Klicka på logotypen för länk till SK3JR.
Årsmötesteamet
genom Johan, SA3BYC